5 sposób na spędzenie weekendu ze swoim pupilem

Cześć! Ostatnio chwaliłam się, że planuję wakacje – przepraszam, nie chciałam nikogo rozzłościć! Jeśli do Waszego urlopu jeszcze daleko albo bezpowrotnie i zdecydowanie za szybko minął, to łapcie kilka fajnych sposobów, jak spędzić atrakcyjny weekend ze swoim psem!

  1. Wyprawa w las – możecie wspólnie szukać jagód, grzybów (tylko zwróćcie uwagę, aby pies ich nie zjadł!) lub patyków do wspólnej zabawy! Ja z przyjemnością szukam pięknych szyszek, które później zamieniam na oryginalne ozdoby i drobne prezenty podczas długich i nudnych jesiennych wieczorów. Tutaj również można skutecznie skryć się przed upałami, tylko uwaga na upierdliwe owady!
  2. Miejski park – z pozoru nudne i oklepane, ale jest to dobre miejsce, aby rozpocząć swoją przygodę z opisywanymi już przeze mnie spacerami węchowymi. W często uczęszczanej przestrzeni na pewno kryje się wiele intrygujących zapachów, a właściciele mają pewność, że nie zgubią się, kiedy psa za bardzo poniesie trop!
  3. Plac zabaw dla psów – w większych miejscowościach coraz popularniejsze są place zabaw z wieloma przyrządami dostosowanymi do psiej zabawy. Jeśli u Was w okolicy nie ma takiego obiektu, możecie umówić się ze znajomymi psiarzami – pisałam Wam już na ten temat!
  4. Zbiornik wodny – psy albo unikają wody jak ognia, albo wręcz przeciwnie: kochają pływać, taplać się i wskakiwać do wody! Latem nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pełni mogły oddać swoim upodobaniom! Musicie tylko znaleźć miejsce, gdzie nie ma zakazu przebywania z psem (zwracajcie uwagę na znaki) oraz jest bezpiecznie, czyli nie ma stromego zejścia do wody, a brzeg jest w miarę czysty, bez kawałków szkła czy podejrzanych odpadów. Jeśli już znajdziecie idealne miejsce, to warto przy okazji zrobić piknik dla siebie i swoich znajomych, którzy również są miłośnikami zwierzaków!
  5. Spotkania hodowców danej rasy – w internecie istnieje wiele grup zrzeszających hodowców konkretnych ras psów w danych mieście. Warto śledzić nowinki, ponieważ nierzadko aktywiści organizują wspólne spacery, a nawet festyny charytatywne. Wasz psiak będzie mógł pobawić z innymi, a Wy macie okazję do nawiązania nowych, ciekawych znajomości!